Expedice Huascarán a Alpamayo 2013

článek Expedice Huascarán a Alpamayo 2013

Vytvořeno: 26.08.2013 Michal Čábela
V katalogu: Svět > Amerika > Jižní Amerika > Andy > Cordillera Blanca

Blíží se další česká expedice do pořádných hor – byť jen na šestitisícové jihoamerické vršky. Doufejme, že budou mít štěstí a vše se vydaří, smůly bylo letos již dost.


Průběžně budeme sledovat, jak jim to na Huascaránu a Alpamayu šlape, těšte se na pravidelné informace!:-)

Z webu Trávy (http://www.honzatravnicek.cz/):

Já mám za sebou konečně pravý léto, za poslední roky jsem si ho moc neužil. Buď jsem byl někde na expedici, či jsem se vrátil z expedice pěkně „poničený“, a letní období jsem využil k léčení „bolístek“. Počasí ovšem letos stálo na mé straně a já si ho užil nejen v Čechách či v přilehlých destinacích (hlavně Alpy). Krásné počasí přímo nahrávalo k výbornému tréninku a přípravě na další „výlet“. Díky tomu se mi podařilo dostat se na lepší tréninková čísla než v rocích předchozích – na kole mám najeto cca 6 tis. km, a naběhal jsem něco k tisíci kilometrů.


Fotogalerie


Po odložení společné expedice K2 s Radkem Jarošem a Petrem „Miskou“ Maškem na rok 2014 jsem se rozhodl letošní rok vyrazit opačným směrem. Letos se vydám do Jižní Ameriky, do pohoří Kordillera, kde bych se měl pokusit o vrcholy Huascarán 6768m (nejvyšší hora Peru) a Alpamayo 5947 m, která je svým vzhledem považována za jednu z nejkrásnějších hor. Na výpravu vyrazím s osvědčenými parťáky již z Gasherbrumu I – Martinem „Lišinem“ Liškou a s doktorem Kamilem Havlíčkem. Přidal se další výborný kamarád Aleš Bílek. Kdo kluky zná, ví, že se jistě můžete těšit na spousty veselých zážitků, fotek a videí. Uvidíme, jak se nám budou dařit výstupy, neboť odlétáme již na samém konci lezecké sezóny, ale aspoň tam již budeme sami. A hlavně – dobrá parta přebije i možnou nepřízeň počasí!


Mohlo by Tě zajímat


Komentáře

Avatar Petr Podroužek Petr Podroužek

Držím palce hoši…!!!! :-) :-)

Avatar Michal Čábela Michal Čábela

Snad se jim zadaří, Alpamayo je naprosto nádherná hora!


Avatar Michal Čábela

Michal Čábela (autor)

administrátor | průvodců: 15 | kometářů: 42 | příspěvků na blogu: 1 | aktivita:

Statistiky

Stav: schválená
Počet zobrazení: 1116
Potenciál: 8,457
Vytvořeno: 26.08.2013
Publikováno: 26.08.2013
Spojení: Jižní Amerika, Andy, Peru, Nevado Huascarán (6768 m)