Ferraty v Čechách - Bechyně

průvodce Ferraty v Čechách - Bechyně Stáhnout v GPX

Vytvořeno: 18.08.2014 Kopce.eu
V katalogu: Svět > Evropa > Česká Republika > Českomoravská Vysočina
Obtížnost: vyšší
Délka: 1 den
Obtížnost ferraty: D/E
Geografické zařazení: Česká kotlina
Politické zařazení: Česká Republika
 • Jaro
  Jaro
 • Léto
  Léto
 • Podzim
  Podzim
 • Zima
  Zima
 • Ferraty
  Ferraty

Bechyňská ferrata je jedna z mladších, ale rozhodně to nejtěžší co můžete u nás nalézt. Pokud k tomuto hodnocení přidáte ještě krásné prostředí v údolí Lužnice, dostaneme super tip na jednodenní výlet. Pokud by Vám tato ferrata nestačila, zkuste také další podobnou atrakci, která je nedaleko – „ferratu v Táboře“ .Auto nechte v Zářečí na malém náměstíčku pod vzrostlými stromy a pokračujte po žluté přímo na jih, po proudu řeky. Projdeme kolem několika stavení, vystoupáme lesem až na začátek pole. Zde odbočíme vpravo po neoficiálně značené pěšince, která asi po 150ti metrech končí u prvního žebříku. Nástup na tuto ferratu je spíše sestupem, kdy sešplháme postupně zpět až k řece.


Fotogalerie


U řeky začíná samotná ferrata, nejedná se o žádný výstup na ukrutný kopec, místo toho se můžete těšit na dlouhý traverz nad hladinou Lužnice. Cesta je lehce převislá, tedy je třeba se pořádně držet a v mírném negativu doufat, že to ruce vydrží. Po polovině traverzu přichází čekaná úleva v podobě lanového mostku. Přejdeme a pokračujeme v záklonu až na konec ferraty, který je nejhezčí. Cesta končí žebříkem, který končí u zvonečku. Až si zazvoníte a budete se těšit na odpočinek, nezapomeňte, že vás čeká ještě cesta zpět. Tato ferrata totiž není průchozí a tedy je třeba se vrátit po stejné cestě zpět. Kus pod zvonečkem je umístěná kasička – autor (pan Rybák) ferraty bude určitě potěšen, když mu necháte nějakou korunku na údržbu jeho díla, po kterém zrovna lezete.

Pokud narazíte na uvolněnou kotvu nebo nějaký jiný problém, kontaktujte, prosím, přímo autora cesty – pana Jirku Rybáka na čísle 603 288 230

Nezapomeňte, že se jedná o náročnou ferratu, kde je třeba kompletní výbava, tedy helma, úvazek, jistící ferratový set a rukavice jsou nutné!
Foto: Martin Janda


Mohlo by Tě zajímat


Komentáře

Nikdo to ještě neokomentoval. Buď první!

Avatar Kopce.eu

Kopce.eu (autor)

administrátor | průvodců: 3 | kometářů: 31 | příspěvků na blogu: 0 | aktivita:

Statistiky

Stav: schválená
Počet zobrazení: 5294
Potenciál: 19,669
Vytvořeno: 18.08.2014
Publikováno: 18.08.2014
Spojení: Česká Republika, Ferraty v Čechách - Děčín, Ferraty v Čechách - Tábor, Parking, Česká kotlina