Úvodní slovo k půlroční emigraci (1)

článek Úvodní slovo k půlroční emigraci (1)

Vytvořeno: 08.03.2013 Endy Rendl
Oblasti: Česká Republika

Velevážení čtenáři,
jak je z těchto řádku zjevné podlehl jsem tlaku přátel, kolegů a family a rozhodl se sem tam napsat pář řádku o zajimavostech na cestách a necestách, které se mi v následujícím půlroku poštěstí. Čtenářům, kteří mě neznají nedoporučuju pokračovat ve čtení a i těm, kteří ano, doporučuji věnovat pozornost disclaimers pod článkem (no. 2,3 and 4 currently apply)Na počátek snad nějaký recap toho co se má v následujících 168 dnech odehrát. V sobotu 9tého března emigruju (datum emigrace „nemá“ žádnou souvislost s jednou významnou událostí dnešního dne ;-)). Všeobecným záměrem výletu je pocestovat v oblasti Jihovýchodní Asie a okolních souostroví, poznat kulturu a život místních a tak nějak v maximálním poklidu setrvat v pomalém, ale vytrvalém pohybu :-) Stěžejní důvody mojí emigrace jsou dva. Touha užít si cestování v době kdy to ještě jde (jak pracovně tak osobně (see note #1)) a potom dát oddech mé nemocné skořápce, nehrbit se u notebooku a řádně narovnat záda! Málem bych pozapomněl uctivou poklonu svému zaměstnavateli, kterýžto mě uvolnil na půl rok ze zaměstnání! Vyčerpání naspořených 50 dnů dovolené je také jedním z důvodů mé emigrace :-)

Plán cesty

Kompletní plán cesty prozatím z řady důvodů nebyl a nebude sestaven, plánování příliš dopředu je nereálné, nemám to rád a nepochybně se to stejně bude vyvíjet živelně. Čas pobytu v jednotlivých zemích se bude taktéž vyvíjet podle nálady, krom míst kde je v plánu pocestovat s někým dalším. Rámec celého projektu je každopádně následující:

 • Nový Zéland – flash road trip pokud možno v nějaké společnosti (stay tuned for more news on the topic, there will be SOME )
 • Japonsko – pohyb s květem Sakur, zakončené Golden week
 • Jižní Korea – bleskový průzkum bez ambicí spáchat mezinárodní incident ústící v jaderný konflik s nerozumným severním sousedem
 • Shanghai – stopover – just get the feel of it
 • Vietnam – prozatím poslední pevný plán tripu je veget v Hanoi kde se připojí Kámoška na Laos a Kambodžu
 • Laos – pohyb mezi kapkami deště
 • Kambodža
 • Malajsie
 • Indonésie
 • Papua
 • Samoa
 • XXX – dle nálady a dalších rozličných aktuálních parametrů
 • Kazachstán – návštěva našich přespolních kolegů
 • Česko – pravděpodobný návrat do vlasti 25.8.2013

Během cest hodlám využít v hojné míře CouchSurfing, spíše než k úspoře nákladů pro poznání života místních, kultur a radostí. Cestovat hodlám maximálně na lehko, leč krosničce se spacákem a něčím pod záda se nevyhnu…nejtěžší položkou batožiny je každopádně fotítko a tablet. V okamžicích oddechu a připojení k netu se pokusím postnout nějakou tu poznámku z cest…když bude o čem psát :-)

Pro škarohlídy dodám historku z Kazašské ambasady… Už jen podání žádosti je pruda, musí se osobně, navíc poplatek je nelidový a musí se složit přímo na pobočce jedné nejmenované banky…no nicméně všechny požadavky jsem splnil, načež mě přímo na místě místní ouřada překvapil požadavkem „koho že to jedu navštívit“…naštěstí kamarádka z Kazachstánu „to vzala na sebe“ (ehm…ex post…poděkování patří Renatce :)). Po týdnu jsem se měl stát hrdým držitelem víza, ale Ejhle! Vízum bylo vystaveno na březen místo srpna…hlavně že jsme se o tom při podání bavili, proč že to potřebuju až za tak dlouho. Ouřada vehementně tvrdil, že jsem žádal březen, dokonce mi ukázal že to tak v systému (ze kterého se tiskne to vízum) má. Požádal jsem ho, jestli by se mohl podívat na tu písemnou žádost, jestli tam je taky březen…odskotačil a po 10 minutách mi sdělil, že mojí žádost „nemůže najít“…ehm… Jakákoliv snaha se domluvit a prostě přepsat v systému březen na srpen selhal, že prý musím zažádat znovu, ale že „bude hodný“ a promine mi poplatek. Další týden bohužel nemám…tak jinak…prý můžu zažádat v jiné zemi (=hledání ambasády a camping na místě min 4 dny) a že mu mám „pak“ napsat a on se s daným ouřadou domluví aby to bylo zadarmíko (sice jsem optimista, ale tohle nedopadne). Co k tomu říci závěrem…chybovat je lidské, ale tak snad do psí prdele je třeba přiznat, že jsem něco zkonil (snažím se nemluvit sprostě :)). Kazachstán každopádně zůstává v plánu, první pokus o KZ víza plánuju na Tokyo.

Current travel status

Dnes máme pátek 8. března..přá­telé…naplánova­ný to teda není :-D Batoh každopádně sbalen (stlačil jsem to na 9,6kg v četně elektra, což považuju za úspěch!), nějaký průvodce na tabletu přítomen, auto na NZ zabookované, výlet na první místo taky, stačí jen nastoupit do letadla a dál to holt nějak (dobře) dopadne :-) Příští řádky ze Zélandu!

Farewell!!!

Endy/Enďák/Hon­za/Jenda/Ředi­tel zeměkoule

Notes

 1. Pro pobavení k mojí svobodě. Včera jsem dostal od Maminky ultimátum, že prý až přijedu tak dostanu půl roku na to abych si našel přítelkyni…co se bude dít po té lhůtě se zatím neví, ale zřejmě budu oženěn :-D

Disclaimers

 1. Primárním účelem této a veškerých následujících článků a poznámek je mít kromě fotek nějaké vzpomínky (skleróza je čím dál horší). Zcela nepochybně neposlouží jako průvodce, natož průvodce po kopcích.
 2. Můj psaný projev v češtině je TRISTNÍ, čtenáři čtou na vlastní nebezpečí a nebudou remcat…lepší to prostě nebude. Masochisté můžou pokaždé soutěžit o počet odhalených pravopisných chyb a překlepů :D
 3. Díky bodu B bude hojně využívána angličtina a věty mohou být poněkud…jazykově smíšené…get used to it.
 4. Píšu zásadně pod vlivem a to zvyšuje dopad bodů 2 a 3.
 5. Píšu jen o tom pěkném. Špatné věci a nezdary není třeba si pamatovat a nemůžu další cestovatele „o tu švandu“ připravit varováním.
 6. V článcích se objeví faktické chyby, nesprávné popisky fotek atd…NO A CO?

Komentáře

Avatar Katerina Bilkova Katerina Bilkova

Konene vyfot ty zraloky…znas to sam, poradna evidence, jinak ti nebudeme verit, ze ses mezi ne potapel :)

Avatar Endy Rendl Endy Rendl

No kdyz ja nemam podvodni fotitko :D Koupim teda nejake jednorazove cvakatko…delas jako kdybys mi neverila :P

Avatar Michal Čábela Michal Čábela

Vypada to na hodne dobry vylet, drzim palce at vsechno vyjde, privezes hodne zazitku a zadne brebery.:-)

Avatar Endy Rendl Endy Rendl

Ty brebery sem nepochopil ;-)


Mohlo by Tě zajímat


Avatar Endy Rendl

Endy Rendl (autor)

administrátor | průvodců: 0 | kometářů: 13 | příspěvků na blogu: 0 | aktivita:

Statistiky

Stav: schválená
Počet zobrazení: 1932
Potenciál: 10,854
Vytvořeno: 08.03.2013
Publikováno: 08.03.2013
Spojení: Česká Republika, Ráj Korejských ocasů! (2), Novy Zeland - Speeding the North (3), Novy Zeland - the South experience (part 1) (5)