SOUTĚŽ o lékárničky

soutěž - ukončená SOUTĚŽ o lékárničky

Typ: soutěž - ukončená
Vytvořeno: 24.03.2013 Michal Čábela
Oblasti: Svět

VítězovéA je to tady, máme vítěze historicky druhé naší soutěže!

Správná odpověď je: Mt.Kailas

Survival kit jako cenu za nejrychlejší odpověď získává Filip Sloboda
Na naplněnou lékárničku se může těšit vylosovaný soutěžící s pořadovým číslem 3 – Jan (celé jméno nemá uvedeno)

Oběma výhercům gratulujeme a spojíme se s nimi emailem.

Všem ostatním děkujeme za účast – a nebojte, příště vyhrajete zase třeba vy. :-)

Zadání soutěže.

Pozitivní ohlasy na předchozí soutěž o dvě čelovky se vám líbila, takže přidáváme další. Tentokrát opět budeme hádat kopec, ovšem ne jen podle nápověd týkajících se přímo konkrétní hromady kamení, ale spíše budete sledovat cestu, jak se na dané místo dostat. Zapátrejte tedy v mapě, jízních řádech a svojí fantasii a vydejte se s námi na cestu. Nejrychlejší vyhrává survival kit, takovou větší KáPéZetku a ze všech odpovědí pak vylosujeme jednoho šťastlivce, který od nás dostane plně vybavenou lékárničku – více níže.

Jak tedy vyhrát?

 • Uhodnout soutěžní kopec. Jméno může být české nebo domorodé, ale musí přesně vystihovat daný vrchol. Sdílet odkaz na tuto soutěž na své Facebook stránce – tedy stačí pouze otevřít naši FB stránku a kliknout na sdílet u jakéhokoliv příspěvku, který se týká této soutěže. Pokud nemáš účet na Facebooku, napiš to ke své odpovědi.

Jak přijít na ten správný kopec?

 • 10 následujících dnů (počínaje 1.4.2013) bude vždy v 19:00 zveřejněna na této stránce nápověda, která Tě posune blíže k cíli.

Už vím, jak se kopec jmenuje, kam mám odpovědět?

 • Pod nápovědami najdeš formulář, kam můžeš svojí odpověď napsat. Neboj, Tvoji odpověď nikdo neuvidí, pouze Ty a redakce.

Mohu opravit svoji odpověď nebo odpovědět vícekrát?

 • Ne, každý může odpovědět pouze jednou, modifikované odpovědi budou vyřazeny.

Jak vyhraju cenu za první odpověď?

 • Odpověz správně a první! :-)

Jak vyhraju losovanou cenu?

 • Po ukončení soutěže bude pod dohledem nezávislé osoby generátorem náhodných čísel vylosován soutěžící, který získá cenu.

Co můžu vyhrát?

Mohu vyhrát obě ceny?

 • Ano, tedy má smysl se pořádně snažit.:-)

Kdy soutěž začíná a končí?

 • Začínáme 1.4.2013 a končíme 14.4.2013 v 18:00 (referenční čas určují naše servery, tedy všechny odpovědi vložené po tomto datu nebudou akceptovány)

Kdy se dozvím výsledky?

 • Ve čtvrtek 14.4.2013 ve 20:00 budou odhaleny všechny výsledky a výherci budou uvedeni na této stránce.

Kdy a jak dostanu cenu?

 • Pokud nejsi z Prahy, tak Ti jí přinese listonoš v týdnu od 15.4.2013, případně je možné domluvit osobní předání a gratulace v Praze.

Nápovědy:

 1. Pokud máte zabalený batůžek na krátkou cestu, můžete se rovnou otočit a vyměnit zavazadlo za tlumok, kam se vám vejde vše potřebné pro pořádnou expedici. Ve vašem kapesním jízdním řádu nalistujte stránku vlaky a najděte nejbližší spoj do velkého města na Visle. Až si prohlédnete Královský hrad, vraťte se na nádraží a pokračujte vlakem 405 Vltava až na jeho konečnou stanici. Od potulného prodejce pirohů kupte večeři a počkejte na další instrukce.
 1. Pokud jste se do rána neupili, stakany vodky na vás nezanechaly žádné vážnější následky – tedy stále vidíte na cestu i bez pomoci slepeckého psa, rychle skočte na metro a dojeďte na vokzal Komsomolskaya! Zde v 21:20 zvedne výpravčí důležitě plácačku a vypraví vlak na cestu dlouhou 9223 km. Doufejme, že jsme se všichni sešli v jednom vlaku, od babušek na peronu nakoupili sušené ryby a pořádnou butylku kvasu. Asi se ptáte, kde vystoupit? Nespěchejte, nechte se ukolébat zvuky pražců a těšte se, již za pár dnů budete moci stejně pokojně rozjímat spolu s dalšími poutníky na úpatí kopce ke kterému míříte.
 1. Už nevíte jak si sednout abyste nebyli přilepení k fešné koženkové sedačce? Není divu, zrovna vyjíždíte z velkého města, kam jste po kolejích urazili už 5609km a na vašem biletu do neznáma, který jste si koupili na vlak #002-„Rossia“ se začínáte blížit k výstupní stanici. Kus za nádražím přejedete po ocelovém mostu řeku podobného jména jako město, které jste právě opustili. Nudíte se a tak počítáte semafory u trati, najednou vás vyleká dlouhý nákladní vlak v protisměru a počítání vás přestane bavit. To je náhoda, stejný počet zastavení na nádraží jako spatřených semaforů vás dělí od vašeho cíle. Tedy hlavně nepřejeďte! (Tedy vystupujete na X-tém nádraží, kde X je počet semaforů. Nápovědou nechť jsou: „google.ru“, „transsib“, „virtual“)
 1. Nepřejeli jste? Doufám, že stojíte na tom správném nádraží a máváte vlaku, který pokračuje dále, až k Tichému oceánu. Určitě jste rádi na pevné zemi bez soustavného drncání. je na čase trochu popřemýšlet o tom, kam to vlastně míříte. Posaďte se do stínu nádraží, odežeňte žebráka, který ve vás vidí výdělek, otevřete průvodce a nalistuje tu správnou stránku. Stojí zde: První zprávy o existenci mýtické hory pronikly do Evropy až v 17. století. Podrobnější informace pak podal Sven Hedin, který v roce 1906 absolvoval trasu … … Již máte představu? Odpočiňte si, zítra vyrážíme.
 1. Z vlakového nádraží to máte jen kousek na autobusové. Popadněte batožinu a chyťte dnešní poslední autobus, který vás odveze po silnici M58 a posléze po M60 tak daleko jak jen to půjde…dál již bude jen Japonské moře.
 1. Zašli jste si do pořádné mořeplavecké krčmy? Pokud vás nezlákala nabídka některého z kapitánů a neodpluli jste do Země vycházejícího slunce, dopravte se na místní aeroport, objednejte letenky a za den a půl se setkáme na kouzelném místě. Nápověda: OZ 569, MU 9828, MU 2335
 1. Konečně na střeše světa. Od mnicha v klášteře se konečně dozvíte, jak se dostat k 玛法木错湖, rozhrkaný autobus odjíždí brzy ráno, nezaspěte.
 1. Autobus vás vysype přímo před restaurací Shengdi Langmating, jste pořádně hladoví a za chvíli do sebe již soukáte výborné momo. S plným žaludkem se vrátíte na hlavní silnici číslo 219 a pokračujete na severo-západ. Zkoušejte stopovat, do dnešního cíle to máte pěkný kus cesty a pokud nechcte přijít za tmy, je lepší těch 25mil ujet na korbě zaprášeného náklaďáku.
 1. Málokterý kopec je posvátný pro tolik různých náboženství jako tato…již jste pěkně blízko a potkáváte vyznavače bönismu, buddhismu, hinduismu a džinismu.
 2. Kdo nepochopil o jaký kopec se jedná do teď, již to asi nepochopí.:-)
Pokud se chceš zůčastnit, přihlaš se.

Obecné podmínky:

 1. Účastnit se může pouze registrovaný návštěvník portálu kopce.eu (registrace zabere cca minutu). Každý se může být registrovaný pouze jednou, v opačném případě bude bohužel ze soutěže vyřazen – hrajeme fair.
 2. Pořadatel si vyhrazuje právo ze soutěže vyřadit soutěžící pro nedodržení podmínek nebo soutěž bez uvedení důvodu zrušit.
 3. Všechny ceny jsou nevymahatelné, je možné je získat pouze na základě pravidel popsaných výše.

Komentáře

Avatar Filip Sloboda Filip Sloboda

Jooooo! Paráda! Moje historicky první vyhraná soutěž v životě :D

Avatar Michal Čábela Michal Čábela

Jednou to muselo prijít! :-)

Avatar Lukáš Schmidt Lukáš Schmidt

Gratulace :) já tentokrát nic, ale aspoň jsem hádal správně :D tak přeju ať ta cena není potřeba ;) a když už, tak ať pomůže…

Avatar Filip Sloboda Filip Sloboda

:) jsem rád, že přišlo, supr soutěž, děkuji!
Byla to dobrá soutěž na zeměpisné znalosti :) Survival kit se vždycky hodí, co ty víš, kdy ti spadne na hlavu strom a škrábne tě :DAvatar Michal Čábela

Michal Čábela (autor)

administrátor | průvodců: 15 | kometářů: 42 | příspěvků na blogu: 1 | aktivita:

Statistiky

Stav: schválená
Počet zobrazení: 1541
Potenciál: 9,718
Vytvořeno: 24.03.2013
Publikováno: 24.03.2013
Spojení: Svět